بدون عنوان 4 - شرح یک عادت

همیشه وقتی با تلفن حرف می زنم یک تکه کاغذ و مداد یا خودکاری دم دستم هست و مرتبا طرح های بی مفهوم می کشم . می دانم شاید به نوعی پول هدر دادن و کاغذ کثیف کردن باشد . شاید هم اسراف باشد . ولی یکذره آرامم می کند . خب بگذارید راستش را بگویم . من از اول هفته یعنی دقیقا از شنبه حال روحی ام اصلا خوب نیست . اصلا خوب نیست یعنی خیلی وخیم است . خودم می فهمم ولی نمی توانم ازش بیرون بیایم . این خیلی رنج آور است . از اول هفته تمام این کاغذها را نگه داشتم . مجموعه ای شدند از مربع های تو در تو ، هرازگاهی گل های فانتزی و کوچک ، خطوط بی سرانجام و ... . نمی دانم اگر یک روانشناس اینها را ببیند چه خواهد گفت .

ابن حالت برایم رنج آور است به این دلیل که من آدم پر جنب و جوشی هستم . همیشه برنامه های متعددی دارم . وقتی این جوری می شوم از انجام کارهای اساسی و ضروری هم باز می مانم و این بیشتر عصبی ام می کند . همه اش به دنبال دلیل می گردم . بعضی مواقع دلم می خواهد قوی تر باشم و لیست کارهای عقب افتاده آزارم می دهد . بهترین کلمه ای که برای این حالت می شه گفت بی حوصلگی است . باید به طراح روی جلد زنگ بزنم ولی حوصله ندارم . باید کارهای پایان نامه را پیگیری کنم ولی حوصله ندارم . باید برای میهمانی جمعه تدارک ببینم ولی حوصله ندارم . باید در مورد خیلی چیزها تصمیم بگیرم ولی حوصله ندارم ... حوصله ندارم ... حوصله ندارم.

عوضش دلم می خواهد تنها باشم . میل شدید به تنهایی ، در آرامش ، در سکوت مطلق ، میل شدید به ندیدن و نشنیدن ، به گریه کردن . در چنین مواقعی از خودم متنفر می شوم که باید به خاطر یک لقمه نان مثل آدم های معمولی زندگی کنم .

همین .

 

/ 6 نظر / 6 بازدید
علیرضا

چنین حالتهایی رو من هم تجربه کردم ولی مثل تو آدم پر جنب و جوشی نیستم ! این حالت من رو یاد یه روز سرد پاییزی ، دم غروب ، که هوا تیره و تار داره می شه و بارون هم توی این هوای سرد و تیره و تار داره میاد و شده قوز بالا قوز ، می ندازه ! گریه کردن به نظرم می تونه کمک کنه ! ولی من کم جای خالی پیدا می کنم گریه کنم !!

هاD

خوش به حالتون . ما برای یه لقمه نون مثل غیر آدم‌ها سگ دو می زنیم . کاش مثل آدم‌های معمولی بودیم . شما وقت تلفن اینجورید . من وقت درس خوندن . یه شکل‌هایی می کشم که اگر یه روانشناس یا روانکاو ببینه سریع یه آمبولانس خبر می‌کنه و امین آباد پیادم می‌کنه .

سینا

برای همه همین شکلیه.همین

محمدرضا قاسمی

شوکای عزیز سلام مطمئن باش اگر این میل به تنهایی نبود تو هیچ وقت دست به قلم نمی بردی...ما به تنهایی مدیونیم حتی اگر از کار و زندگی بیندازدمان

روزگار من

دقیقا حالاتت مخصوصا اون شکلهایی که میکشی و بقیه چیزهایی که گفتی رو درک میکنم . فکر میکنم احساس خوبی که نسبت به نوشته هات دارم درست است انگار حرف دل منه

fafa

یادمه یه مطلب خونده بودم که شکل‌هایی رو که آدم اینجور وقت‌ها می‌کشه بررسی کرده بود و نشون می‌داد که هر شکلی چه چیزی رو می‌رسونه..حیف که یادم نیست کجا دیدمش تا بهت بگم... این کلافگی و بی‌حوصلگی پیش میاد...به گمونم به دلیل حجم زیاد کاریته و اون رژیم لعنتی...بی خیالش شو..باور کن خوبی