بدون عنوان 3

وقتی عصبی می شوم ، بیشتر می خورم ، وقتی بیشتر می خورم ، چاق می شوم ، وقتی چاق می شوم ، عصبی می شوم و وقتی عصبی می شوم بیشتر می خورم و ... خب این فقط یک مثال بود برای آموزش دور تسلسل !

گفته بودم که یک کتاب از حسین سناپور شروع کردم به نام ویران می آیی . بهتان پیشنهاد می کنم اگر در آخر دنیا بهتان گفتند یا این کتاب را بخوان یا سرت و احیانا جاهای دیگه بدنت را با گیوتین قطع می کنیم راه حل دوم را انتخاب کنید . با تمام احترامی که برای خود آقای سناپور قائل هستم به خاطر نوشتنش ، فکرش و از همه بالاتر شخصیت نابش ولی واقعا موندم که خب یعنی چی ؟!! حتما می گید یعنی به این سرعت این کتاب رو خوندی ؟ می گم نه ! حدود نصفشو با هزار بدبختی خوندم و بعد با خودم فکر کردم که خب که چی ؟! در این کتاب از دانشجوهای سیاسی و زندگیشون بعد از اتمام فعالیتهای سیاسی و به اصطلاح گذشتن زمان حرف می زنه . احساس کردم این تصویر واضحی که نویسنده ایجاد کرده یکذره دیگه قابل قبول نیست یا دیگه حرفهای تکراری هستش . از طرفی انصافا بگم همه اون چیزهایی که توی کلاس به ما یاد می ده رو دقیقا رعایت کرده که این باعث خوشحالی شاگردان خنگی مثل منه . باور کنید مثل دوره ی درس بود . اصلا وحشتناک بود . توروخدا این کتاب رو از جلوی دست من بردارید . اصلا بسوزونیدش . نه ! چرا بسوزونید به نظرم برای شکنجه خیلی خوبه . هر کی رو می خواستید شکنجه بدید اینو بدید بخونه .

پس از نصف روز مطالعه نافرجام دیشب کتاب شکنجه (همان ویران می آیی سابق ) را با تمام احترام در کتابخانه چپاندم و یک کتاب جدید بر داشتم . بذارید یک کم توضیح بدم . در خانه ی ما هر چیزی پیدا نشود کتاب همیشه هست . نگید داره پز می ده . پز نداره بابا . این که نون شب نداشته باشی پز داره ؟! یک عدد اتاق فقط کتابخانه . آره می دونم مثل این فیلمای انگلیسیه ولی خب این اتاق خیلی کوچیکه و کتابخانه خیلی محقر ولی خوبه . تازه کتابخانه را توی دید ملت نذاشتیم که خدایی نکرده ریا نشه . نصف این کتابخانه کتابهای مدیریتی و اقتصاد هستش ( در جواب دوستی که پرسیده بود فوق چی می خونم ) و نصف دیگرش ادبیات و نصف دیگرش ادبیات انگلیسی . شد سه تا نصف . بله کتابخانه ی ما سه تا نصف داره و شما هم باید قبول کنید چون من دانای کل زندگی خودم که هستم ! نیستم ؟! دیشب با حالات سرخوردگی مفرط به کتابخانه پناه بردم و دیدم با کمال تعجب کتاب بینایی ژوزه ساراماگو رو دارم ! عین سورپرایز بود . تا حالا فکر نمی کردم خودم می تونم خودم رو سورپرایز کنم . همین شد که این کتاب رو شروع کردم . از ژوزه ساراماگو کتاب کوری را زمانی که طفلی بیش نبودم خونده بودم و خیلی خوشم اومده بود . حالا تا ببینیم این یکی چه جوریه .

فرآیند رژیم ادامه داره و خیلی بد اخلاقم کرده . از همه بیشتر نخوردن بستنی زجرم می ده و نه چیز دیگه . همش با همه دعوا می کنم . ترجیح می دم اصلا جلوی چشم نباشم و با کسی تلفنی حرف نزنم تا دعوام نشه . شاید یک جور تنهایی اجباریه که به نظرم خیلی هم بد نیست .  اینقدر دلم می خواد یک عالمه بستنی بخورم که خدا می دونه .

دیروز بالاخره کلاس تار شروع شد . خیلی خوشم اومد . استادم می گفت این رو با پیانو مقایسه نکن . نمی دونم کدوم خدا بی خبری بهش گفته بود من حدود هشت نه سال پیانو می زدم . هی می گفت تار با پیانو فرق داره . من هی می گفتم می فهمم . حتی هر کودک سه ماهه ای هم می دونه که حداقل قیافه ی تار با پیانو فرق داره . دیگه اینکه نیازی به هی گفتن نداره که . ولی از آنجایی که استاد احساس می کنه احتمالا من هم خنگ و هم احمق هستم وگرنه همان پیانو رو ادامه می دادم و رو به مطربی نمی گذاشتم هی این مسئله را تکرار نمی کرد .

همین .

 

پی نوشت : با این بدون عنوان ها کم کم دارم ارتباط برقرار می کنم . یکذره آرومم می کنن و فکر کنم جالب هم باشند . اگه جالب نیستند و دوستشون ندارید بگید لطفا .

/ 6 نظر / 4 بازدید
محمدرضا قاسمی

سلام شوکا دیروز خواستم درباره کتاب سناپور سئوال کنم اما سانسورش کردم... حالا جوابم رو گرفتم... این رژیمی که تو گرفتی بیشتر به رژیم صهیونیستی می ماند تا رژیم غذایی... همش عذاب کشیدنه راستی دلت بسوزه...من دارم بستنی میخورم[چشمک] نگفته بودی پیانو هم کار میکردی... فردا می خوام برای بدون عنوان 4 کامنت بگذارم.

هاD

نه . بنویسید . شما این‌قدر خوب می‌نویسید که با عنوان و بی عنوان و داستان‌هاتون رو می‌خونیم . همه رو . مرسی که به سوالم جواب دادین . خوش به حالتون که وقتی عصبی میشید اشتهاتون باز میشه . من که لاغرم هیچ ، عصبی هم که میشم اشتهام کور میشه و در شرف شکستن قرار می‌گیرم . شما چه‌قدر هنر داشتین و رو نمی‌کردین . شنیدم پیانو ‌سخت ترین سازه . من خودم 2 سالی ویولون می‌زدم اما مشغله‌م بیشتر از این شد که وقت کنم ادامه‌ بدمش . بوسیدم و آویزونش کردم به دیوار .

k1

من خودم به شخصه اینجور نوشته هات رو خیلی بیشتر دوست دارم. حوصله داستان خوندن رو ندارم! منهم فقط دو قسمت "ویران می‌آیی" رو خوندم و بعدش چپوندم لای بقیه کتابها تا دیگه نبینم و عذاب وجدان نگیرم از نخوندنش ولی اصلاَ دوستش نداشتم. عقاید یک دلقک رو دوست داشتم. کافه 78 رو خیلی سالهای قبل دوست داشتم اون موقع که جمع کاپوچینو برقرار بود الان دیگه خیلی شلوغه دوسش ندارم نمیشه خلوت کرد و گپ زد. موسیقی رو دوست دارم خیلی زیاد این که من چی میزنم و چی میزدم بماند! ولی تار رو دوست دارم. کتابخونه هم دوست دارم. شیرینی هم دوست دارم...... دیگه چه عرض کنم؟!

دختر نارنج و ترنج

سلام علیکم.. اول جواب سوال آخرت: ما هم دوستشون داریم.. ادامه بده که بسی خوبه! دوم این که خیلی کار خوبی کردی که رو به مطربی آوردی عزیزم... عالی بود! سوم من بینایی رو دوست نداشتم! چهارم.... آهان! فهمیدم چرا معنی تصمیم سازی رو نفهمیدم. چون تا حالا به چشمم نخورده از این چیزا!!!!!

Drago

1.بدون عنوان هارو حتی با عنوان هم میتونی ادامه بدی! حتما لازم نیست فقط داستان های شوکا باشه,بزار درد دل هاي شوكا يا احوال شوكا هم توش باشه! 2.خوش به حالت...تار ميزني...رژيم ميگيري...

fafa

حالا واقعا چرا پیانو رو کنار گذاشتی؟؟؟حیف نبود؟ حالا رژیم موثر بوده؟