بدون عنوان 6

چند هفته پیش در حالیکه در اینترنت دنبال ای بوکس می گشتم به یک نظرسنجی در مورد محبوب ترین نویسنده ایران برخوردم که تا آنجایی که حافظه ام یاری کنه گزینه هاش صادق هدایت ، جمال زاده ، دانشور ، مودب پور و احتمالا یکی دونفر دیگه بودند . وقتی رای دادم نتیجه مشخص شد دیدم نویسنده ای که من بهش رای داده بودم اصلا انگار محبوب نبوده و رتبه آخر را آورده بود . حدس بزنید رتبه اول کی بود .

همیشه آرایشگاه رفتن برام خیلی سخته . به این دلیل که آرایشگاه یک محیط خیلی معمولیه که آدم ناگزیره هر چند وقت یکبار سری هم به آنجا بزنه . حرفهایی که زده می شوند خیلی سطح پایین و مسخره می یان و من همیشه دلم می خواد زودتر از آن محیط خلاص شوم . اینکه مجبور باشی حرفهای صد من یه غاز گوش کنی خیلی درد آور است .

حالا این دو تا پارگراف چه ربطی به هم داشت ؟ دیروز رفتم آرایشگاه تا بلکه یکذره تغییر کنم و روحیه ام بهتر شود . در راستای طرح "غاپ" ( غنی سازی اوقات پرت ) کتاب ژوزه ساراماگو رو هم برده بودم تا مطالعه کنم . کتاب که دست من دیده شد یک دختری که بعدا فهمیدم مجسمه سازی خونده بود داد زد اوا چرا اسم این کتاب رو عوض کردن ؟ این باید کوری باشه نه بینایی ! بعد نظرات شروع شد که حتما اشتباه تایپ شده یا ترجمه شده و من اصلا سعی نکردم توضیح بدم . آن دختر گفت کتاب کوری رو خونده و خیلی خوشش اومده و خیلی کیف کرده و اونو یاد کتابهای مودب پور انداخته ! بعد توضیح داد که مودب پور واقعا زیبا می نویسه و آدم از نوشته هاش درس می گیره !!! و اصلا نمی شه کتاب رو بذاری زمین و بقیه هم شروع کردند به بحث و تائید . تازه اون موقع بود که فهمیدم چرا در اون نظر سنجی رتبه اول را آورده بود .

پی نوشت :

یک کم نگرانم . می ترسم این طور نوشتن باعث بشه نتونم داستان بنویسم . به نظرم این وقفه داره زیادی طولانی می شه . کسی نظری نداره ؟!

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمدرضا قاسمی

صبح بخیر شوکا این از بدبختی های جامعه جهان سومی هاست که همیشه بدترین ها برا ی مردم عادی بهترین هستند... یادم هست که باید به نظر همه احترام گذاشت. اما........... من که حدود دو سالی هست آرایشگاه نمی رم... فکرنکنی هپلی هستم ها... اما خودم موهای خودم رو می زنم... در واقع خودکفا هستم. البت آرایشگاه رفتن خانم ها چیز دیگری ست.لااقل من این جوری نه تنها از حرفهای صدتایه غاز اون جماعت راحتم بلکه با زیر آواز زدن و غیره... بهم خوش میگذره. اینم از این و اما این مدلی نوشتن در واقع تمرینی برای نویسندگی و داستان نویسی ست. نگران نباش. حتما که نباید فضا تخیلی باشه... ادامه بده... قلمت استوار

شاباجی خانوم

خیلی وقت بود سر نزده بودم دلم تنگ شده بود. خواستم ببینم حالت چطوره. همین /. نظری هم در مورد هیچ کتاب و نویسنده ای ندارم . هیچ کس را هم نمیشناسم. ایرادی داره؟

Drago

اتفاقا من هم اولین بار که شنیدم با خودم گفتم مگه کوری نبود...بعد با هوش فراوانی که دارم متوجه موضوع شدم.(همه ی ماجرا توی 1 تا 2 ثانیه اتفاق افتاد) در مورد بی عنوان هات....راستشو بگم؟....قول میدی ناراحت نشی؟....من برام مهمه که مردم از دستم ناراحت باشن یا نه ها...قول؟ شاید به نوعی بشه گفت افراط و تفریط میشه.یه موقع میگفتم ای بابا هر روز داستان...الان هم مدتیه که داستان ننوشتی... وقت یه داستانه.

هویج بستنی

اون دختره رو به عنوان نابغه به جایی معرفی نکردید ؟‌کم تر کسی چنین مقایسه ای به ذهنش می رسه !

دختر نارنج و ترنج

سلام شوکا جان، راستش اگه این نوشتن ها آرومت می کنه چرا ادامه ندی؟؟؟؟ مطمئن باش به زودی برمی گردی به حالت اولیه.. غصه نخور! لابد بهتره که الان اینجوری باشی... راستش من از مودب پور اصلا کتاب نخوندم.... همین!!!

هاD

بر همه کس واضح و مبرهنه که اول اول صادق خان هدایت . بعد از اون جمال‌زاده . اگر چه سبک کارشون تفاوت داره . به هر حال هدایت از بقیه یه سر و گردن سره . تمام نوشته‌ها و داستان‌هاش و خوندم . به بقیه هم یکی یه دونه بوق بدیم و بگیم که بفرمایید جلو . مودب پور و رحیمی سینه چاک کم ندارن . مهم اینه که تو هر موقعیت دستتون به نوشتن چی میره . به زور نوشتن مطمئناً مطلب خوبی رو نتیجه نمیده .

کتایون

باید بگم که با وجودیکه اینجور نوشتن هم خیلی دوست داشتنیه اما جدی جدی آفت ِِ داستان نویسی و شعر نویسیه. من تجربه شو دارم. مواظب داستان هات باش.

یکی از میان قدیسین

حدس می زدم باید مودب پور اول شده باشه همونطور که فیلم اخراجی ها پرفروش ترین فیلم سینمای ایران شده مردم ایران کلا خوشحالن. من و تو احتمالا مشکل داریم که از مثلا دانشور و صادق هدایت خوشمونمیاد و می دونیم ساراماگو علاوه بر کوری بینایی هم نوشته

پارسا

آرایشگاه و آزمایشگاه می تونن برات آسایشگاه باشند اگر چشماتو ببندی و فقط فکر کنی . حتی می شه تصمیم هم گرفت . البته اگه کسی جلوی آدم و نگیره و نیاد ازت کتاب تصمیم گیریتو بخواد . [چشمک]

fafa

چرا می‌تونی بنویسی...یه ذره استراحت هم بد نیست...بازم می‌دونم با نت برداشتن از اتفاقات دوروبرت می‌نویسی باز می‌دونم... همون اول نوشته ات گفتم حتماَ مودب پور بوده..با اینکه شاید یه کتاب ازش خوندم ولی می‌دونم که مردم متاسفانه چی می‌پسندن.... یه وقت‌هایی هم چیزای چیپ گوش کن..عیب نداره[چشمک][زبان]