برف

وقتی می گفت سیزده فروردین این هوا برف از تعجب دهانم باز می ماند . می گفت یادم هست چون قرار بود بریم سیزده به در آن هم با گاری و درشکه و این حرفها و دستش را به اندازه ی یک کم کمتر از قد آن موقع من باز می کرد و می گفت این هوا . راستش اون موقع ها هنوز ستاره ها معنی داشتند . یعنی وقتی به آسمان نگاه می کردی با افتخار می توانستی بگویی مثلا این خرس بزرگ است و آن یکی خرس کوچک و وقتی اسم هر کدام را می بردی یک برق خاصی می زدند که چه کیفی می داد و چه دل خوشی بود . می گفت اون موقع ها آسمون با آدم حرف می زد . می فهمیدی کی برفه کی بارونه کی گرد و غباره ولی خب ... الان که بالا سرش ایستادم راحت خوابیده . گوش کن . آخرین بار همان خرس بزرگ و خرس کوچک را با تو دیدم ، دیگر ستاره ها معنی خاصی ندارند ، آسمان خیلی وقت است حرف نمی زند و تو با یک عالمه خاطره برای من جاماندی .

/ 14 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عرفان

خدايش رحمت كند ... نيست كه ببيند آسمان خيلي وقت است مرده و صورت هاي فلكي اش را زير هزاران لايه گرد و غبار و دود مدفون كرده ...

عرفان

و حال که اگر هم برف بیاید ، سياه مي آيد ،برف سياه ...

شاباجی خانوم

لطیف بود. مثل همیشه. کمتر میام. فیلتر شدم دل و دماغ ندارم

کتایون

چند خط نوشته و چه همه خاطره که یکباره زنده شد برایم... یادم آمد یک سیزده فروردینی که من بچه بودم برف آمد. خانه ی دایی بزرگم نیاوران بود و ما و مادربزرگ و بقیه فامیل انجا بودیم... یادم آمد که مادر بزرگ می گفت:" سیزده که چیزی نیست! شاعر گفته : ز بعد ِ هفتاد یه برفی افتاد به حق ِ این پیر به قد ِ این تیر و خودش توضیح می داد که بعد ِ هفتاد یعنی هفتاد روز بعد از عید و یک پیری نشسته بوده که به حقش شاعر قسم خورده و گویی تیر بلندی هم بر زمین بوده که قد و بالای تیر نامرئی را انگار با دست نشان میداد... کجا ها که نرفتیم با این داستان!

موسیو گلابی

بهتره حرف مفت نزنم ... پستت به غایت قشنگ بود ... دوستش داشتم ... مرسی که این پست رو گذاشتی بخونم ... فارغ از هر نوع پاچه خواری ... همین!

پژمان

کمی نقد : چرا طرح و سوژه را قربانی کوتاه کردن اثر می کنی ؟ چرا نمی گذاری داستان جان بگیرید . قدم بزند . بخرامد ؟

سینا

والا من زیاد با غم میونه خوبی ندارم اما به خاطر تو خوندمش.پستت قشنگ بود

دختر نارنج و ترنج

آسمان ای پیر افسرده..... قشنگ بود! یعنی می شه یه روزی دوباره آسمون رو با همه ستاره هاش ببینم؟ دلم می خواد بدونم ستاره ها هستن و من نمی بینم، یا این که اونا هم دیگه سر جاشون نیستن؟؟؟؟ پاینده باشی عزیزم، راستی! ممنونم از لطفت.....