بی نام

تمام عمر کارش این بود که فضولی همکارانش را بکند . از درآمد این یکی سردربیاورد و از مشکلات خانوادگی آن یکی ، رفت و آمد های این یکی را مد نظر بگیرد و تعداد آروغ های بعد از ناهار آن یکی را بشمارد و همه را دقیق و دقیق با تمام جزئیات ، تمام جزئیات چندش آور به بالادستی ها ، به همان کسانی که هیچ وقت ندیده بود گزارش می داد . جزء به جزء، حتی خصوصی ترین اخبار را مثل حاملگی زن فلان همکار و یا بعدش سقط غیرقانونی همان جنین  . می دید که دور و برش هی خالی تر و خالی تر می شوند ، مرتبا می روند و دیگر باز نمی گردند و نمی توانست ارتباطی بین حاملگی و سقط و اخراج پیدا کند ، نمی توانست ارتباطی بین کتاب و مفقود الاثر شدن پیدا کند و مطمئن بود بین پیش بینی نتیجه بازی فوتبال و زندان سیاسی هیچ ارتباطی نیست  ولی باز نمی فهمید ، نمی فهمید .  حتی فرق بین بستنی و شفتالو را هم نمی فهمید و دقیقا بعد از گذشت سی سال و سه ساعت و سی و سه ثانیه حالا در تنهایی با یک حکم تشکر از خدمات صادقانه اش برای سازمان ، برای بالادستی هایی که هیچ وقت ندیدشان بازنشسته می شود و هیچ کس نیست . هنوز هم فرق بین بستنی و شفتالو را نمی فهمد .

/ 18 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شادی تبعیدی

میگم خب کسی که هیه عمر فضولی میکرده آخر سر هم حقشه که اینجوری بشه دیگه [نیشخند]

دختر نارنج و ترنج

دلم می سوزه برای آدمایی که بعضی چیزا رو نمی فهمن و بقیه احساس می کنن که اونا مجرمن.. خب نفهمیدن که جرم اونا نیست! بعضی چیزا رو کسی به کسی یاد نمی ده. خود من هم خیلی چیزها رو نمی فهمم.. احساس می کنم که بعضی چیزا رو نه می تونم توی هیچ کتابی یاد بگیرم و نه از کسی بپرسم.. سخته به خدا! دنیای سختیه...

قلم فرانسه

پس خیلی ها هستن که به این درد مبتلا میشن. . .یعنی شدن!

لولیان

حالا چرا بستنی و شفتالو ؟!؟![زبان]

سامان

حکم تشکر بابت خدمات صادقانه رو خوب اومدی...

سامان

حکم تشکر بابت خدمات صادقانه رو خوب اومدی...

من و من

بیچاره! فضولا معمولا تنها می مونن...

machiavel70

رفت و آمد های این یکی را مد نظر بگیرد ! [سوال] شاید بهتر بود در اینجا زیر نظر نوشته میشد تا با ساختار کلی داستان هماهنگ تر باشد . خوب بود اما کوتاه ! در مورد لباس پوشیدن و اشاره کوچکی به چشم ها میتونست به من کمک کنه که تجسمش کنم !

مینا/به آهستگی

تو خیلی پر از داستانی به تو حسودیم می شه خیلی وقتا و چه قدر خوبه خوندن تو حتا وقتی داستان نمی نویسی.