ماهی ها در تنهایی می میرند

- تغییر کردی !

- چیزی در من عوض شد . شاید هم کنده شد ، شاید هم مرد .

- نمی دونم .

- شاید هم لاغر شدم نه ؟!

- نه ! تغییر کردی .

- وقتی می خوام از درد حرف بزنم یک حسی در تمام وجودم رخنه می کنه . می‌دونی وقتی از درد حرف می‌زنی فقط یک لحظه آروم می‌شی و بعدش ... انگار خرد می‌شی ، در یک جریان غلط دست و پا می‌زنی و نهایتا غرق می‌شی .

- زیاد نمی فهمم ولی می دونم از درد برای دیگری حرف زدن کمی سخته .

- نشانه‌های زیادی هستند که نمی شه پاکشون کرد و همین آزارم می‌ده .

- کنار اومدن چطور؟

- نمی‌تونم . حداقل الان نمی تونم. شاید روزی ، وقتی ، جای دیگه‌ای .  

زن نگاهی به ساعتش می اندازد و دوباره کاغذ تورنسل مانند را نگاه می کند . روی درب بسته‌ی توالت فرنگی می نشیند و شروع به شمردن کاشی‌ها می کند . با خودش زمزمه می کند دو خط موازی رو دوست دارم البته اگه بفهمی .کاغذ با نهایت حماقت نگاهش می کند .

- می‌دونی تاحالا اینقدر از عشق راحت حرف نزده بودم .

- عشق ؟

- همیشه می گفتم عاشقی چیه بابا . کاره آدمای احمقه .

- خب ؟!

- و حالا همه‌چی برام خیلی سخت شده . همه‌چی .

بلند می شود و روبه‌روی آینه می ایستد . اگر گریه بکنی احمقی . به ساعتش نگاه می‌کند و  بعد به کاغذ . دو خط موازی قرمز لبخند می زنند . نه خوشحال می شود و نه ناراحت . باید اینگونه باشد . چیزی که خودش نیست اثری هم ازش نباشد بهتر است .

- روزگار خوبی رو با هم گذروندیم .

- و پر از خاطره‌های قشنگ  .

- پر از خاطره‌های ....

به سمت آشپزخانه می رود . به مرگ فکر می کند . زیر کتری را روشن می کند و از پنجره‌ی آشپزخانه کوه‌ها را نگاه می کند . مرگی که چند روز پیش در خیابان افتاده بود . می داند تا چند ساعت دیگر کوه‌ها به توده‌های کبود رنگ تبدیل می شوند . مرگی که نزدیکش بود و آن وقت بود که کمی حس کرد به هیچ چیز بند است .  می داند تا چند ساعت دیگر اتاق سمت چپ ساختمانی که گوشه‌ی راست تصویرش را پر کرده است روشن می شود و او ، اویی که هیچگاه ندیدتش شروع به نواختن می کند. همه‌ی اینها را می داند . نیم ساعت بعد حتی مرگ را هم فراموش کرد . با خودش فکر می کند می توان دوباره عاشق شد .کسی جواب می دهد به چه قیمتی ؟ قلبش فریاد می زند من دیگر حوصله ندارم . مغزش با تحکم می گوید از تمام کارهای اساسی‌اش بازمانده است . تی‌بگ را درون لیوان پر از آب جوش رها می کند و لیوان به دست به سمت ماهی‌ها می رود . یکی دیگر روی آب بی حرکت خوابیده است . فکر می کند هیچ‌گاه نیست تا کمکشان کند.  سمت مبل می رود . می نشیند و بعد از چند روز بزرگ بودن بالاخره گریه می کند ، زار می زند . برای خودش که در تنهایی دست و پا می زند ، برای مرگی که در خیابان افتاده بود واز تماشا کردن عجز آدم‌ها لذت می برد ، برای ماهی‌هایی که همیشه در تنهایی می میرند .

 

 

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سیدو

بوسسسسسسسسسسس

محمدرضا قاسمی

سلام شوکا جان خوندمش... این یکی رو فهمیدم... زیبا بود تقدیم به شما[گل]

ساهاک

من این دیوونه خونه رو دوس میدارم همی شوکا جون ...

سینا

اخ که چه لذتی داره این گریه کردن

Drago

تا اومدم بگم خدا دوست و رفیق و فامیل و ... رو واسه این وقتا گذاشته دیدم خراب کردم...ماهی ها در تنهایی میمیرن.

بهاره

من اصلا نمیتونم این فرد را درک بکنم.فردی که از عجز دیگران لذت میبره.مرگ ماهی واسش بی تفاوته.2 خط موازی را توجه نمی کنه.عاشقی را میگه کار آدمای احمقه.و از همه بدتر اینکه بعد از چند روز بزرگی اشک میریزه... خوش حال میشم به وبلاگم بیای. موفق باشی...

دختر نارنج و ترنج

سلام شوکا جان، خوندم.... اما نمی دونم چی باید بگم؟؟؟ حسم خیلی ناشناخته ست.... فقط می دونم که خیلی لذت بردم. ممنونم ازت...

ی-ف

هر چی سعی کردم نتونستم این داستان کوتاه رو بفهمم .

نعیم

این داستان رو خیلی دوست داشتم.