بدون عنوان 14

من کسی را می شناسم که آواز می خواند ، زیبا و روی نت می خواند ، صدایش بد نیست ولی وقتی روی نت می خواند می توان از هرازگاهی کم آوردن صدایش در پرده‌های بالا اغماض کرد . می دانم کلی تمرین کرد تا بتواند ای ایران را بخواند ، پشت فرمان توی اتوبانهای این شهر فراخ ، هنگام سرخ کردن سیب زمینی یا ورز دادن گوشت کتلت ، هنگام چپاندن لباس‌ها در ماشین لباس‌شویی و یا سرازیر کردن پودرهای گلوله گلوله و رنگی .  من کسی را می شناسم که می خواند ، خیلی دلش می خواست این کار را حرفه‌ای ادامه دهد اما نتوانست چون زندگی سخت است . من کسی را می شناسم که می خواند و خیلی دوست دارد برای شما هم آواز بخواند ، ترانه های قدیمی ، آنهایی که هیچ وقت خسته کننده نمی شوند اما... نه نه اینکه رویش نشود نه . بلکه می خواهد در نظر شما همچنان معقول جلوه کند .

/ 11 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شب نویس

یعنی مردم فکر می کنن خواننده ها نا معقولن؟ نمی دونم چرا یاد سوزان بویل افتادم. همون خانومه چهره خوبی نداشت و تو برنامه کشف استعداد های بریتانیا خوند و ... می دونی که حتما ماجراشو.

اسو

من همیشه فکر میکردم تا وقتی عاقلی میخوانی چون میدونی داری چی کار کنی البته مگر اینکه این خوانندگی از اثرات الکل نمیدونم چند درصد یا سرمستی های انچنانی باشد که باز هم زیباست

عماد

بگو معقولانه بخواند!

پرند

...از کجا معلوم...؟ شاید با خواندن معقولتر گردد...

بهار مامان باران

باید صدات خیلی قشنگ باشه. مثل نوشته هات. می تونم تصورت کنم لب ظرفشویی داری یه لنگه پا با یه سیگار گوشه لبت وقتی چشم چپت رو یه کمی بستی و در ضمن کیفوری زمزمه می کنی. اگه به اسلام ضربه ای نخوره یه شلوارک سفید و تاپ سبز کمرنگ هم تنته. خوب تصور منه، میتونه واقعی نباشه!!

سیدو

ببین شوکا دوست دارم صداشو بشنوم و می دونم که خوب می خونه از قول من بهش بگو .

بنفشه خاتون

متاسفم که واقعیت داره

fafa

شوکا جان با آوازه خوان شدن کسی غیر معقول فرضت نمی‌کند حداقل کسی که خودش عاشق آوازه‌خوانی است....

بهار(سلام تنهایی)

دیدم خواندنت را از لابه لای سطرهای نوشته شده ات با عشق به خواندن کدامین دلیل عقلانی تر از عشق برای خواندن [سوال]

هاشــور

من عاشق خوندنم آواز ایرانی بیچاره استاد شجریان اگه بفهمه که من آهنگاشو اینجوری می خونم دیگه نمی خونه[خنده] ولی عاشق آوازم، خیلی خیلی....