بن لادن

ایران که بودم یادم است کتابی خواندم در مورد خاطرات زن برادر بن لادن که از این خانواده دیکتاتورمآب عربستانی و زندگی سخت و طاقت فرسایش نوشته بود. کتاب جالبی بود که هم می شد به عنوان یک زن خواند و لذت برد و هم حس کنجکاوی آدم را نسبت به مرد پشت پرده یعنی بن لادن تا حدی ارضا می کرد. اینجا کتابی خواندم به عنوان لطیفه چهره ی ممنوع که آن هم راجع به زندگی در افغانستان در زمان سلطه طالبان بود ، قوانین و عادتهایشان که گاهی اوقات از حماقت بیش از اندازه اش توان باور کردن از آدم رخت بر می بست. 

خبر مرگ یا کشته شدن بن لادن را که شنیدم اول باور نکردم ولی بعد که کمی انگار قضیه جدی تر شد همانند هر انسان فرهیخته و ضد تروریسم دیگر خوشحال شدم. ناگهان یاد کتابی که در ایران خوانده بودم افتادم. بن لادن تحصیل کرده بود. در فرانسه درس خوانده بود ولی در کل آدم عجیبی بود ( خواننده توجه داشته باشد که اینجانب از واژه انسان برای توصیف بن لادن استفاده نمی کنم ) دارای جذبه و قدرت کلام زیادی بود و درخانواده کسی روی حرف او حرف نمی زد ! هیچ وقت نفهمیدم در اسلام چه دیده بود که اینقدر افراطی می خواست اسلام را در جهان ترویج دهد. این روزها نشسته ام و با خودم فکر می کنم ، می ترسم از روزی که دانش اینقدر افراط مآبانه در ما انسانها رخنه کند. می ترسم چون بن لادن نمونه ای بود که از خیلی جهات نمی شد راحت نقدش کرد!

بن لادن مردی تحصیل کرده با عقاید افراطی!

/ 3 نظر / 32 بازدید
قلم فرانسه!

این موجودی که ما می شناختیم مسلمان نبود! دین و مذهبی جدا داشت! منی که فقط اسمم مسلمانه اینو می دونم که عقاید اون در قالب دین _ که می خواد اخلاق رو ترویج بده _ نمی گنجه! بن لادن یه محتسب پول دار بود، مثل هر محتسبی که من و تو می شناسیمش! فقط دور بیشتری برداشته بود، چون دور و بریها و مریداش درک و سواد درستی نداشتن! ( فک کنم )

محک

سلام شوکا عزیز من رو یادت هست ...چند وقت قبل امدم بی صدا به وبلاگت و برام نوشتی همون روزا که میخوای دوباره شروع کنی به نوشتن و من رفتم یعنی بودم ولی داغون من هم دارم دوباره شروع میکنم و میخوام لینکت کنم و بیام هر شب بهت سر بزنم و هر وقت نوشتی بهم خبر بده شاید هر دو یه جور یه جایی غریبیم نمیدونم چرا دوست دارم بیام هنوز دلیلی پیدا نکردم مثل همون شب که بی بهونه به بلاگت امدم موفق باش همین

هوتن

بن لادن هم چند روزی ما رو سرگرم کرد! این روزا اسباب بازی ها بزرگتر و بزرگتر می شن، موندم آخرش ... این راه را نهایت، صورت کجا توان بست؟!